W środę 21 października siedzibę naszego Koła odwiedził Gość z Herfordu - Przewodniczący tamtejszego Koła Ziomkostwa Górnoślązaków, pan Christof Cziumplik

Jego wizyta była okazją do wręczenia mu odznaki 30-Lecia Towarzystwa Społeczno-Kulturalnego Niemców Województwa Śląskiego wraz z pamiątkowym dyplomem. Na jego ręce Przewodniczący DFK Stolarzowice Joachim Makowski, taką odznakę i dyplom przekazał także dla pana Klausa Plaszczek, Przewodniczącego Krajowego Ziomkostwa Górnoślązaków w Niemczech.

Wizyta Gościa z Herfordu była też okazją do wręczenia odznaki 30-Lecia dla Joachima Makowskiego, Przewodniczącego Koła Mniejszości Niemieckiej w Stolarzowicach. Odznakę wręczył Josef Kawczyk, Przewodniczący Oddziału Bytom.

Pan Christof Cziumplik przekazał zaproszenie od Landsmannschaft der Oberschlesier Kreis Gruppe Herford dla naszego Koła na tegoroczne obchody barbórkowe w Herfordzie. Niestety ze względu na sytuację związaną z pandemią delegacja ze Stolarzowic w tym roku nie pojedzie do Herfordu.

Wizyta z Herfordu https://dfk.stolarzowice.info/images/content/cziumplik-1.jpg Joachim Makowski

Tragödie des deutschen Ostens. Wir erinnern.

Wojna ta dobitnie pokazała, że cierpienie i ból dotknęły ludzi wszystkich narodowości i pamięć o tym nie może nikogo wykluczać.

Finde mehr heraus